مقالات قارچ

کمپوست قارچ دکمه ای
مواد اصلی موجود در محل پرورش قارچ عمدتاّ از مواد زائد کشاورزی و مواد بازیافتی هستند که شامل : کاه ، لپه ذرت ، کنجاله پنبه ، یونجه و پوسته کاکائو و مقدار و نسبت مواد مخلوط شده و کاملا آبیاری می شوند که در داخل یک فارم تولید قرار میگیرند و با حرارت متاسب پاستوریزه می شوند .
اصولا کمپوست قارچ تازه یک محصول جانبی از قارچ خوراکی می باشد که محل رشد کمپوست را نشان میدهد و پس از برداشت محصول قارچ تا پایان کار باقی می ماند.
کمپوست تازه قارچ شامل مواد معدنی نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم و نمک های محلول است.
کمپوست تازه و طبیعی بع عنوان بهترین و مغذی ترین کود در فارمهای قارچ استفاده می شوند و به ما کمک میکند تا از بهترین محصول و با کیفیت ترین محصول برخوردار شویم.
تالاب های کمپوست به تالاب هایی گفته می شود که جریان سطحی درون آنها وجود دارد و با مواد عالی مانند کمپوست قارچ ، کود دامی و خاک اره پر شده اند که بیشتر مواقع با سنگ آهک هم مخلوط می شوند.
مواد معدنی باعث می شود که شرایط بی اکسیژنی را در محل محیا کند که باعث کاهش سولفات میکروبی و خنثی سازی شیمیایی توسط سنگ آهک می شود .
اجزای تشکیل دهنده یک کمپوست قارچ عبارت است از : برنج ، جو دوسر، جو ، نیشکر و درصورت موجود بودن این مواد کود اسبی هم بکی از عناصر عالی در کمپوست و مواد معدنی است.
کمپوست قارچ می تواند مواد مغذی را تأمین کرده و ظرفیت نگهداری آب در خاک را افزایش دهد.
اصولا کمپوست ها به عنوان یک کود عالی در مزارع قارچ و همچنین در باغ ها استفاده میشوند.
می توان کمپوست قارچ دکمه ای را  ارزان و به صورت عمده خریداری کرد تا به عنوان یک نرم کننده خاک استفاده شود.  با این وجود گاها حاوی مقداری ذغال سنگ نارس است که به خاطر آسیب رسیدن به اکوسیستم ها یی که به تغییرات آب و هوایی کمک می کنند ، دیگر برای باغبانی استفاده نمی شود. این ماده معمولاً به صورت کمپوست قارچ در دسترس است و به این موضوع اشاره دارد که این کمپوست از کود قارچ باقی مانده است.  
کمپوست قارچ به طور سنتی  وبا کوده پایدارو عالی  پوسیده تشکیل می شود . ولی اکنون به طور نی کمپوست ساخته می شود.  کمپوست قارچ اغلب حاوی گچ است و ماهیت آن قلیایی است. هنگام استفاده از كمپوست قارچ ، تكه های بزرگی از گچ را كه قابل مشاهده است بردارید و از آن در حد متوسط ​​استفاده كنید ، در عوض کود پوسیده یا كمپوست باغ ،  فقط كمی قلیایی یا خنثی هستند. با این کار از تجمع زیاد گچ در خاک جلوگیری می شود. كمپوست قارچ گاهی اوقات بدون اینكه قبلاً برای پرورش قارچ استفاده شده باشد ، ارائه می شود و بدون  داشتن گچ ، یك کود ایده آل به حساب می آید.
استفاده ازكمپوست قارچ در باغ سبزي بسيار مناسب است ، زيرا محصولات سبزي معمولاً زماني كه خاك اسيدی نبوده و در جاهايي كه قليايي است بهترین رشد را دارند و همچنین سبزیجاتی همچون (كلم ، كلم بروكلي ، گل كلم ، جوانه بروکسل و کلم قمري) در این شرایط بهترباروری را دارند
کمپوست قارچ

تماس با ما

  •  آدرس :خراسان شمالی
  •  تلفن تماس:0911771xxxx

  • dummy info@4hs.ir

  • به دلیل عدم پرداخت صورت حساب این سایت موقتا مسدود می باشد

کارشناس ارشد کشاورزی هادی راموز

به دلیل عدم پرداخت صورت حساب این سایت موقتا مسدود می باشد